KONCEPCJA POZNAWCZA

poznanie.psychologiczne.org

MENU


prace licencjackie pierwszym krokiem na drodze wyższego kształcenia

Prace licencjackie, jeśli chcemy uzyskać wyższe wykształcenie są elementami niezbędnymi do spełnienia na tej drodze. Oczywiście tytuł licencjata sam świadczy już o uzyskaniu wyższego tytuły, ale mało który student na tym poprzestaje. Jeżeli jednak marzy mu się tytuł magistra lub wykraczanie jeszcze dalej obowiązkowo musi napisać, a następnie obronić pracę licencjacką. Ważne, aby nie podchodzić do niej byle jak, z przekonaniem, że nie jest ona najważniejsza, że jest czymś w rodzaju formalności.

Praca licencjacka, oczywiście taka która uzyskała pozytywną ocenę stanowi dla każdego studenta furtkę do uzyskania tytułu doktora. Jest pierwszym elementem, który warunkuje ewentualne, przyszłe prace doktorskie. Dlatego istotne, aby nie bagatelizować tego zadania, bo jest to tak samo ważne wyzwanie, jak każda z pozostałych prac dyplomowych. Zresztą mogą one nam tylko pomóc, a nie być rzeczą, nad którą zmarnujemy niepotrzebnie czas.

Prace licencjackie uczą nas, jak w ogóle do prac dyplomowych powinno się podchodzić, na co trzeba zwracać uwagę, a czego się bezwzględnie wystrzegać. To swoistego rodzaju przygotowanie przed dalszymi, trudniejszymi egzaminami na naszej drodze kształcenia. Warto teraz o tym pamiętać, aby przygotowanie każdej następnej pracy dyplomowej przychodziło nam łatwiej.

   www.psychologiczne.org